Systemy Konwencjonalne

Tak, tak, produkty UV to nasza pasja i im poświęcamy najwięcej uwagi, niemniej  na pozostałych polach również prezentujemy się imponująco. W zasadzie nic co wiąże się z zabezpieczeniem i uszlachetnieniem powierzchni drewnianej i drewnopochodnej nie jest nam obce.

Jeśli chodzi o systemy konwencjonalne, żadna metoda aplikacji nie stanowi dla nas tajemnic. Począwszy od najprostszych jak pędzel, pistolet czy pompa, przez polewarki, zanurzenie, czy komory ciśnieniowe, na automatach i robotach lakierniczych, również elektrostatycznych kończąc.

Oczywiście uwzględniając wpływ naszych produktów na środowisko zrozumiałym jest, że wśród systemów konwencjonalnych największą uwagę poświęcamy farbom i lakierom wodorozcieńczalnym – jedno i dwukomponentowym. Na przestrzeni ostatnich lat ten rodzaj produktów został przez nas najbardziej dopracowany, dzięki czemu swoimi właściwościami i odpornością mechaniczną dorównuje lakierom rozpuszczalnikowym, będąc przy tym nieszkodliwy dla środowiska naturalnego.

 

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy Klienci z różnych powodów są w stanie używać przy swojej produkcji lakierów wodnych, stąd też oddajemy do użycia szeroką gamę produktów rozpuszczalnikowych, zaczynając od najprostszych lakierów nitro, przez poliestry, poliuretany alkidowe, na poliuretanach akrylowych kończąc. Wszystkie dostępne w wersji zarówno kryjącej, jak i transparentnej w każdym stopniu połysku. Swoim Klientom zapewniamy również możliwość dostarczenia dowolnego koloru z palety RAL czy NCS.

Nasze produkty przeznaczone są do stosowania zarówno na powierzchnie drewniane otwarto i zamkniętoporowe, jak również MDF/HDF. To co je wyróżnia to fakt, iż są gotowe do użytku i nie wymagają w zasadzie dodawania rozpuszczalnika z uwagi na swoją perfekcyjną rozlewność. W swoim portfolio posiadamy systemy do stosowania do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Katalog produktów uzupełniają bejce, patyny, impregnaty czy pigmenty.

Osobną kategorię stanowią produkty specjalistyczne, potwierdzone niezależnymi certyfikatami:

- do kontaktu z żywnością

- powłoki antybakteryjne

- unikatowy system lakierów ognioochronnych pozwalający na podniesienie klasyfikacji płyt drewnopochodnych klasyfikowanych jako D-s2, d0 (zgodnie z normą EN 13501-1:2012 + A1:2010) do B-s1, d0. Dzięki zastosowaniu naszego systemu z podłoża nieognioochronnego uzyskujemy powierzchnię ognioochronną.